ZAHRADA - POSKYTOVATEL SOCIÁLNÍCH SLUŽEB / PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE STŘEDOČESKÉHO KRAJE / HELENY MALÍŘOVÉ 1802, KLADNO
< Leden >
p ú s č p s n
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
FOTOGALERIE

Sponzoři

Zahrada obdržela i v roce 2016  od Statutárního města Kladna dotaci ve výši 60 000 Kč, která bude použita, v souladu s podepsanou smlouvou na nákup materiálu do Sociálně terepeutické dílny. Naši dílnu využívají nejen klienti Zahrady, ale i občané města Kladna s postižením.  Díky pomoci kladenského Magistrátu se daří zhotovovat výrobky určené k prodeji, které zárovněň slouží jako prezentace dovedností našich klientů.

Velmi  si  pomoci Magistrátu města Kladna vážíme.


Firma COLSYS, s. r. o. předala Zahradě finanční dar ve výši 57 400 Kč. Tento dar je jak výsledkem sbírky mezi zaměstnanci, tak i příspěvkem vedení firmy. Z uvedených prostředků plánujeme nakoupit nové vybavení do pokojů klientů a tím pro ně vytvořit lepší podmínky.  Zároveň z těchto prostředků přispějeme klientům, kteří nemají dostatek peněz,  na rekreaci v Chorvatsku. Vážíme si nově navázaného přítelství a velmi děkujeme všem, kteří Zahradě pomohli.


Finanční prostředky získané formou sponzorských darů nám umožňují zkvalitnit poskytované služby, zaměřujeme se zejména na

 • rozšiřování služby chráněného bydlení, vybavování a modernizaci prostor,  pořádání akcí pro klienty, rekrací a výletů
 • Spolupráce s našimi sponzory a donátory velmi vážíme a bez jejich  pomoci by se nám řada věcí nezdařila.

Mezi naše hlavní sponzory patří: paní Bára Nesvadbová, paní Olga Dvorak , které pořádají v průběhu roku celou řadu akcí, jejichž   výtěžek je věnován Zahradě, nejvýznamější jsou Harpers Bazary, pořádané vždy koncem roku a Ples princezen v Chateu Mcely pořádaný  paní Ing. Inéz Cusumano a Bárou NesvadbovoDíky jejich pomoci jsme mohli zřídit pro naše klienty dvě chráněná bydlení

 • v Kladně ve Ctiborově ulici, kde žije šest klientů
 • v Kladně ve Vrappicích pro čtyři kleinty.
Od 1. června 2012 budou dva klienti bydlet v novém bytě, který jsme  získali od Magistrátu města Kladna (v Rozdělově - ve věžovém domě). Rekontrukce bytu a nákup vnitřního vybavení nám umožnil výtěže z Harpers Bazaru v roce 2011 ve výši 180 tis. Kč.

Díky Báře Nesvadborvé jsme také  získali  rehabilitační přístroj pro klienty od firmy Holmes Place ČRhodnotě 65 000 Kč. 

Velkou pomocí pro nás bylo také získání sociálního automobilu Renault Kangoo, který jsme obdrželi v srpnu 2011. Tento automobil jsme získali díky splečnosti Kompakt s.r.o. Poděbrady a na jeho nákup přispělo  25 firem. Zahrada má tento automobil v pronájmu za symbolickou  1 Kč ročně.

Dalšími našimi  velmi váženými sponzory jsou: 

 • Beznoska, s. r. o.,
 • Kartonáž Toušeň, s. r. o.,
 • paní Romana Sanchéz Huerta , 
 • pan Jan Folk- Miramar,
 • Stav Invest, s. r. o.,
 •  Lego Kladno.
 • HM sport, s.r.o .

Významné poděkování patří i Statutárnímu městu Kladnu za příspěvek ve výši 50 000 Kč na provoz sociálně terapeutické dílny a 5000 Kč na pořádání fotbalového turnaje.Zahrada dále  získala od Nadačního fondu ČEZ částku 30 tis. Kč na nákup  šícího stroje a profi žehličky  a barevné tiskárny pro klienty sociálně terapeutické dílny, klienti tak získali  velmi kvalitní  pomocníky, které Zahrada nemohla ze svých prostředků pořídit.  Klienti tak díky  tomuto daru mají možnost vyrábět zajímavé výrobky, které jsou na našich prodejních akcích velmi oceňovány.

Děkujeme cukrárně PANENKA v Tuchlovicích za spolupráci a vstřícnost majitele cukrárny pana Milana Panenky,  díky němu mají naši klienti možnost zdarma  ochutnávat velmi dobré a  kvalitní cukrářské výrobky.